dominiquegormany123 dominiquegormany123
  • 12-02-2021
  • Mathematics
contestada

can you please help me please ​

can you please help me please class=

Respuesta :

fannyaide85 fannyaide85
  • 12-02-2021
On the y said it would be -2
Answer Link

Otras preguntas

A. Rice costs $1.33 per kilogram. How much will 1.3 kg of rice cost? B. Milk costs $.71 per liter. How many liters can you buy with $3.00 C. How are part (a) a
Which words in this sentence are common nouns? Until the Spaniards brought cattle and sheep from Europe, the Aztecs had no dairy products. Choose all answers th
There were 149 angelfish and goldfish in an aquarium.  There were twice as many guppies as angelfish.  After selling 35 goldfish there are half as many goldfish
Antonio sold a hat for $18. His wholesale cost was $8. What was the percent markup?
write the value of the dijit 5 in 657
which has the least absolute value?A. 5B. 30C. -10D. -50
What factors add to get -18 and multiply to get 75?
Give 5 natural examples of unbalanced forces around us. Other than friction.
The cost for n students to attend a workshop is 7n+12 dollars. What is the cost,in dollars for  students to attend?
What features of colonial politics in 18th century America contributed to the development of popular democracy, and what kept political life from being more tru