iiDexAlot iiDexAlot
  • 11-02-2021
  • Mathematics
contestada

A bag of 8 rolls for $1.89 or a bag of 18
rolls for $3.79

Respuesta :

uwuboycute
uwuboycute uwuboycute
  • 11-02-2021

Answer:

8 rolls for $1.89

Step-by-step explanation:

when you divide to see how much each one costs the 8 rolls is better

Answer Link
estrellaalcala9 estrellaalcala9
  • 11-02-2021

Answer:

8 rolls for 1.89

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

What is the best paraphrase of line? wake up, dear sleepyhead! fame is fleeting, and so is life. get up and look at his lovely face. make him famous before he g
How many solutions does the following equation have? -1/3x2=5/6+1/3y2 5y2=25/2-5x2
pls help! i need an explanation and the steps that show how it’s solved too. tysm!
you have been invited to a night party by a friend, write a letter to the friend giving at least three reasons why you cannot attendpls I want very important a
Which of the following statements shows a clear example of logos? • A. Do you want your grandchildren to know all about distant solar systems but be unable to s
Find the measure of angle ABD.
Please answer with everything needed i appreciate everyones help:)
What is the equation for density? O D= m V OD=V m OD=m OD=mv²
I don't know how to draw graphs please help! Lab #10: Modeling Populations Background Information: Scientists researching different areas of ecology may study o
From the diagram below, if the sides AD = 3 and DC = 27, and BD = X + 3, find x. Select one: a. 36 b. 9 c. 16 d. 6