iiDexAlot iiDexAlot
  • 11-02-2021
  • Mathematics
contestada

24 ounces of juice for $2.25 or 40
ounces of juice for $3.79

Respuesta :

kat1792 kat1792
  • 11-02-2021

Answer:

40 once cause its double the juice not double the price im not sure

Answer Link

Otras preguntas

Why might it be especially important to look closely at the context of political sources?
mike, dave and john worked for a total of 56 hours. Dave worked 6 more than 4 times as many hours as mike. John worked 6 less than 3 times as many hours as Mike
A student uses one hand to examine the interior structure of a bean seed. What kind of visual screen would be better? for the student to use to record what they
Mia is driving at 15m/s. she accelerates for 6sec and reaches 25m/s what is her acceleration
35. Explain the difference between the reciprocal of x^2 and the inverse of x^2. (number 35 in the pic)
A liquid has a volume of 4mL and a mass of 24 grams. What is the density of the liquid? ​
If a dog has a mass of 21.5kg, what is his mass in the following units? What is the dogs mass in gram? What is the dog mass in mg?
38 + − 21 = ???????????????????????????
A full-time employee who works 40 hours per week earns $20.50 per hour. Estimate that person's income. Round 52 weeks to 50 weeks per year, and round the hourly
choose:So far, this year the students ...... very wella.have doneb.had donec.didd.worked​