ii34u4n2
ii34u4n2 ii34u4n2
  • 11-02-2021
  • Mathematics
contestada

A 2 pack of plastic flower pots costs $1.58. What is the unit price?

Respuesta :

hhh22267
hhh22267 hhh22267
  • 11-02-2021
$0.79

Explanation:
1.58/2= 0.79
Answer Link
sinnybxtch sinnybxtch
  • 11-02-2021
.79 Cent . They have 2 for $1.58 soo $1.58 divided by 2 is .79 .
Answer Link

Otras preguntas

how do you put y=5-2x on a table with numbers -1,0,1,2?
find x and EF if BD is an angle bisector
factor using ac-method and factor completely, 25x²-95x-20= ______ thanx for the help.
why a ladder would be useful if you had to rescue someone from an icy pond
a spoon can sound like bell no this  is not  a riddle  it science prove it
find x and IJ is HK is an altitude of triangle HIJ
Differentiate the following functions s=4e^3t-e^-2.5 w.r.t.t
How do the media affect which issues the public thinks are important?
How were people punished if they were drunk in the middle ages
What is the highest common factor (HCF) of 60 and 45?