gaudvile2006
gaudvile2006 gaudvile2006
  • 03-11-2016
  • Mathematics
contestada

What is the cost of 3 kg of grapes £2.50 per kg?

With working out please !!!☺❤

Respuesta :

unicornseatrainbows
unicornseatrainbows unicornseatrainbows
  • 03-11-2016
All you have to do is multiply 2.50 by 3 and you get your answer of 7.50
Answer Link
plgoglpgo
plgoglpgo plgoglpgo
  • 03-11-2016
the answer is 7.50..
Answer Link

Otras preguntas

Which environmental problem is NOT caused by deforestation? A) increased atmospheric CO2 B) soil erosion C) urban sprawl D) reduction of wildlife habitat
whats the LCM of 63 and 84
Which of the following definitions best characterizes the green movement?
what is an unicameral legislature
84 is 60% of what number?
You can run 3­ 3/5 miles in 40 minutes. What is your unit rate?
What is the highest degree in longitude that can be measured?
Emi made a 90 on her math test. There was 60 problems on her test. How many did she miss?
the set department has a 5 foot board.They cut 2 segments that are 1 and 1 half foot each.How much of the board is left?
What is the function of the Golgi apparatus? It modifies and stores proteins received from the endoplasmic reticulum. It gives the cell shape and anchors ma