lexi56546 lexi56546
  • 04-02-2021
  • Mathematics
contestada

If 12 chocolate bars cost 13 dollars what is the price per bar?

Respuesta :

haliyahdynae
haliyahdynae haliyahdynae
  • 04-02-2021

Answer:

$1.08

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

It's easier to eliminate negative self-talk when we A. actually hear the negative thoughts we think. B. try not to think of the worst things that ca
Which of these organelles is absent in a prokaryotic cell?
The empirical formula for sucrose is CH2O. The molar mass of sucrose is 330.3 grams per mole.  Determine the molecular formula of sucrose.
Would you use ser or estar to talk about where you are from?
Which imaging technologies do not use radiation? x-ray and ultrasound CT and MRI nuclear medicine and x-ray MRI and ultrasound
I need #3, 10, 12, & 13
How do skeletal and muscular systems work together to maintain homeostasis?
My sisters boyfriend is coming over for Valentine's Day as a surprise. At the moment, she is not wearing a bra. Have any ideas on how I can convince her to put
what does Egypt,Iran, and Israel have in common?
I need to know the answer for this questions