javionclinton1413
javionclinton1413 javionclinton1413
  • 04-02-2021
  • Mathematics
contestada

Diante has $3.75 and Rachel has $3.15 . They combine their money to buy as much ice cream as they can afford. If ice cream costs $3.68 per quart, which two numbers represent how much ice cream they can buy?

Respuesta :

s16040 s16040
  • 05-02-2021

Answer:

Step-by-step explanation:gg

Answer Link

Otras preguntas

john ate 1/3 and liz at 1/5 how much is left
One of​ Rodrigo's roommates may have forgotten to pay the rent. what is the subject
put in order from least to greater3/8,3/4,5/6,1/2
Which of the following is a convention of graph making? question 4 options: a.there must be at least 10 numbers on each axis. b.the data must be capable of be
why there wont be another Einstein
confucianism was first favored by state officials during the______dynasty??
There are five cars in line at a stoplight. Each of these cars is a different color and different type of car. Diego is driving the red car. Ingrid is driving t
HELP!!!! What is the theme of the story, "The Fun They Had", by Isaac Asimov????????????
If a material contains 3 elements joined in a fixed proportion it is an
3x-12+10=8-2x what does x equal?