rirnrnnejejennens929 rirnrnnejejennens929
  • 04-02-2021
  • Mathematics
contestada

Explain answer !!

Will give brainlst

Explain answer Will give brainlst class=

Respuesta :

ppjahagi
ppjahagi ppjahagi
  • 04-02-2021

Answer:

They bought 6 snack bags and 5 bottles of water

Step-by-step explanation:

2.5 * 6 = 15

1 * 5 = 5

Total items = 11

Total price = $20

(Double check might be incorrect)

Answer Link

Otras preguntas

HELP ME FOR LOVE OF GOD THIS HOME WORK IS GIVING ME BRAINWAVES
How many teaspoons of sugar can dissolve in hot water until it will no longer dissolve after stirring
What presidential candidate did not get ANY electoral votes from Southern states? Bell Breckinridge Lincoln Douglas
6- Un kilogramme de beurre se vend 3.50 $. Combien coûte 0.125 kg?
Help me please Thanks
Help please What percentage of the world does not have a reliable source for clean water?
Amar rakes leaves for his neighbors to eam money. He eamed 64 dollars after 8 hours of work.
In three to five sentences, explain how Ohio was an important part of the anti-slavery movement in the United States.
The partial factorization of x2 – x – 12 is modeled with algebra tiles. An algebra tile configuration. 4 tiles are in the Factor 1 spot: 1 is labeled + x, 3 are
It is known that the distance in metres through which a body falls freely varies directly as the square of the time taken. If a body falls through 80 metres in