ashleyjiron12 ashleyjiron12
  • 01-11-2016
  • Mathematics
contestada

If granola costs $2.40 per pound, how much does 0.9 pound of granola cost?

Respuesta :

tom9630 tom9630
  • 01-11-2016
the granola would cost $2.16
Answer Link
jandreaa
jandreaa jandreaa
  • 12-10-2021

Answer:

216

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

What can you conclude about x-rays compared to microwaves? a. X-rays have the same frequency as microwaves. b. X-rays have a lower frequency than microwaves. c.
Not everyone has the same taste in fashion. different people have different tastes in clothing and accessories. true false
please help I am stuck on this question
The value of 4 in 34,258 is _ times the value of 4 in 47,163
The fraction 7/4 is known as a
In the diagram, the circle will be dilated by a scale factor of 3 about the origin. The points C, A, and B map to C', A', and B' after the dilation. What is the
The international date line runs along the entire 180th meridian. true or false
what is 456,420 divided by 8.75 million
rachel purchased different carpets that had the same ratio of the length to the width. the table below shows the length and width of some carpets rachel bought:
At the completion of mitosis, the nucleus of a human somatic cell has ___ chromosomes. a. 23 b. 46 c. 92 d. 184