nia12387 nia12387
  • 03-02-2021
  • Mathematics
contestada

There are 28 students in
a class. The field trip they are going on costs
$238.00. What is the cost for each student?

Respuesta :

8i6ceptxic 8i6ceptxic
  • 03-02-2021
8.50 dhshsjdjdjdjdjdjdjdjdjdjd
Answer Link

Otras preguntas

Any questions 1-4 please help
30 points pls answer Leo made a container to store his camping gear. The container is in the shape of a rectangular prism. The container has material covering
What are some of the challenges to treating exotic animals
Please help me i need an answer
Mrs. Blanda's truck holds 19.7 gallons of gas. She used 4 full tanks of gas last month and paid $3 for each gallon. How much did Mrs.Blanda spend on gas last mo
What occurs during the digestion of protein?
A curve with equation y = x^2 + 2x + 3 crosses a straight line with equation y = x+9 in two places. Find the coordinates of the two points where the lines inter
Which pair of substances would most likely result in the production of a solid when reacting with a base? litmus and phenolphthalein soluble metal salt and carb
Tell whether the given equation has the ordered pair as a solution. 8. y = x + 6; (0, 6) 9. y = 1 - x; (2, 1) Tell whether the given number is a solution of
What other type of consumers do herbivores compete for food? Why?