elipont713 elipont713
  • 03-02-2021
  • Mathematics
contestada

Alfonso has a $10 bill. At the grocery store, he buys a loaf of whole wheat bread for $1.99 and 9 bananas. He gets $5.13 in change. What is the price of one banana?

Respuesta :

bre9z
bre9z bre9z
  • 03-02-2021

Answer:

32 cents

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Jennifer has never eaten asparagus. She is afraid that it might make her sick. At dinner, she eats some. She like the taste, but soon she suffers from nausea. J
HELP QUICK WILL CHOOSE BRAINLIEST How does nature's environment help ones path to self discovery.(Give 2 examples)
Suppose you earn $6 per hour at your part time job. What will your new hourly rate ber after a 2.5% raise? Explain
how can light bend around a black hole when light has no mass?
Who might be part of a leadership team?
Which statements describe P waves? Check all that apply. A. They travel through solids. B. They travel through liquids. C. They vibrate from side to side. D. Th
I think this is math can someone help me with this
I need to know the answer and the steps to the answer.
2x=7x+10 what’s x? what the solution? (one,none,many?)
CAN SOMEONE JUST PLEASE ANSWER THIS ASAP FOR BRAINLIEST!! The square below has an area of 4 - 4x + x^2 square meters. What expression represents the length of o