chamaolegirl87 chamaolegirl87
  • 03-02-2021
  • Mathematics
contestada

Unit price $5 for 60lb bag

Respuesta :

anaekwefamily12
anaekwefamily12 anaekwefamily12
  • 03-02-2021

Answer:

12 per one bag

Step-by-step explanation:

60lb bag divided by the amount it costs which is $5.

Which equals $12.

Answer Link
churrosatan
churrosatan churrosatan
  • 03-02-2021

Answer:

$1/12lb

Step-by-step explanation:

Divide 60 by 5.

Answer Link

Otras preguntas

X over 3 equals 2 over 5
Heeelppp pleaseee !!!! Globally, the number of people with dementia is said to increase from 46.8m in 2015, to 131.5m in 2050- an increase of 281%. How many mor
What was al capone beer wars
Need help on this ? Can someone at least give me the formula to solve this ?
Find the value of x Brainlest
There are three slices of pizza and two colas the bill came out to $6.00 how much is one slice of pizza and one cola?
John painted his most famous work,in his country,in 1930 on composition board with perimeter 103.48 in. If the rectangular painting is 5.83 in. Taller it is wid
PLEASEE I NEED HELP I NEED IT BY TOMORROW!!! Write as a polynomial: (7m+3)(2m–1)–2m(7m–1)
Identify two effects of the glorious revolution on the English monarchy
PLZ HELP PLZ HELPPPPP