ShawdowKnight494
ShawdowKnight494 ShawdowKnight494
  • 02-02-2021
  • Mathematics
contestada

I will give you brainiest just pls answer this question!!!

I will give you brainiest just pls answer this question class=

Respuesta :

mjgirl1914 mjgirl1914
  • 02-02-2021

Answer:

The correct unit price is $1.19 per pair of gloves. She made the mistake of dividing the total price by 3 instead of 3 dozen(which is 36).

Step-by-step explanation:

hope that helps!!!

Answer Link
kylieyoung0515
kylieyoung0515 kylieyoung0515
  • 04-02-2021
The correct unit price is $1.19 per pair, hope this helps!
Answer Link

Otras preguntas

Who were the Britons fighting against in the middle ages?
how do you simplify fractoins
How did world war 1 contribute to the collapse of the Russian monarchy?
what types of units are used to describe area?
A rectangle whose perimeter is 80 m has an area of 384 m^2. Find the dimensions of the rectangle.
what did anna sofia nysten do after the titanic sinking
Give all solutions if the nonlinear system of equations, including those with no real complex components. y=x^2+6x 4x-y=-24
What do epidermis and the dermis have in common? Could you please help me with me questions?
Two famous Elizabeth Blackadder paintings ?
which fraction shows 32/48 in simplest form