moneyman360 moneyman360
  • 01-11-2016
  • Mathematics
contestada

a dozen apple costs $2.55.at this rate how much would 8 apple cost?

Respuesta :

MohamedSharif
MohamedSharif MohamedSharif
  • 01-11-2016
12=2.55 how about 8
8 x 2.55 divided by 12=$1.7
Answer Link

Otras preguntas

The rise of China’s naval power under Admiral Cheng-Ho occurred during the _______ dynasty. A. Ming B. Zhou C. Qin D. Tang
is cold fusion science or pseudoscience
Aiden walked 1/8 of a mile in 1/16 of an hour. Compute the unit rate as the complex fraction.
Why is capitalism called a free - market economy?
write 0.941 with word name
The English Bill of Rights declared that each member of Parliament had the right to
is 8.33333333 a rational or irrational number
The sentence below is correctly punctuated. She eats very little; nevertheless, she does not lose weight. a. True b. False
Please Help!!! A gym teacher orders 42 tennis balls. Each package contains 3 tennis balls. Which of the following equations represents the number (x) of package
Savoir ou connaître? Complete each sentence using the verbs savoir or connaître in the present tense. The following is what i have so far, but im a little confu