parnellizzy54 parnellizzy54
  • 02-02-2021
  • Mathematics
contestada

Alexa bought 4.7 pounds of apples. The apples cost $1.60 per pound. How much did she pay for the apples?

Respuesta :

rhondawatkins73 rhondawatkins73
  • 03-02-2021

Answer:

Alexis spent $7.52 on her apples

Answer Link

Otras preguntas

A ellos les gusta jugar videojuegos.​
Alexander and his friends are going into a restaurant. How much would it cost to buy 2 hotdogs and 40 chicken wings if each hotdog cost $4.00 and each chicken w
The deep palmar veins drain into the radial and ulnar veins; then those veins, along with the anterior crural interosseous vein, drain into which vein?
x - 10 +3 - 2x = x - 1
The eighth and tenth terms of a sequence are 64 and 100. What is the explicit function for the sequence knowing it is a quadratic sequence?. What is the explici
How many grams of sodium formate, NaCHO2, would have to be dissolved in 3.0 L of 0.12 M formic acid (pKa 3.74) to make the solution a buffer for pH 5.30?
23) All BUT one of these compounds is a base. That is A) NH3. B) NaOH. C) HClO4. D) NH4OH. Can somebody give me the answer asapppp
How does the author describe the handwriting found on the big,fat books? A) childish B)cryptic C)foreign D)incomprehensible
Apples are on sale for $3.12 per kilogram. Is the total cost of the apples proportional to the total mass?
What actions did president Eisenhower take to address minority rights?