marrellaustin
marrellaustin marrellaustin
  • 02-02-2021
  • Mathematics
contestada

A 7-foot piece of twine costs $13.44. What is the price per inch?

Respuesta :

glgoss glgoss
  • 02-02-2021

Answer:

1.92 per inch

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Which of the following statements are true regarding technology and learning? Select 3 options. Knowledge can be acquired throughout your life, through both for
Write an expression for the calculation double the product of 3 and 2
need help asap will mark brainliest!!!!!
a) Water strider bug is supported on surface of the pond by surface tension acting along interface between water and bug's legs. Determine the minimum length of
Is Education useful for Environmental services systems?
If CE= 7x+4 x+3 + 8x-9 = 7x+4
please help IMMEDIATELY
if we react 117 grams of sodium chloride with 340 grams of silver nitrate in a complete reaction what will be the mass, in grams, of the products?
How do you Gain weight fast? By eating too much Sleeping too much Sitting too much Eating too much carbs
Is Education useful for Environmental services systems?