zamaria23
zamaria23 zamaria23
  • 01-02-2021
  • Mathematics
contestada

i need help anyone know

i need help anyone know class=

Respuesta :

apradhan49
apradhan49 apradhan49
  • 01-02-2021

Answer:

yes ur correct its nonlinear lol

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

16) (2 marks) Fixed Costs = £12,000 Variable Cost per unit = £18 Selling price per unit = £88 How many products do we need to sell to break even?
where is an oceanic plate found? ​
The rocks and minerals of the earth consist of blank compounds?
HELLPPPP!!! The functions f(x)=−2x+2 and g(x)=(1/3)x+1 are shown in the graph. What are the solutions to −2x+2=(1/3)x+1? Select EACH correct answer. −1 0 2
3. For the function y = -3x - 4, which ordered pair shows a correct output for the given input? 1 point (-3,5) (-1,1) (0,-7) (2,-2)
Pls hurry and help!!!!3x-2y=4 6x-2y =-2 solve the equations by using elimination show work
Name two types of pathways that help a body maintain homeostasis, and an example of each.
HELP ASAP ILL GIBE BRAINLIEST IF U ANSWER CORRECT Directions: Write a sentence for the following word. Make sure that the sentence contains a context clue. Adv
Bananas are priced at 1.75 per pound. Write an equation that can be used to represent the cost, c, of buying b, pounds of bananas.
nothinggdweiuge3fgjhdsgfweyugfehfbnwefvcejqyfjeqhvfv?