shortyylesley shortyylesley
  • 01-02-2021
  • Mathematics
contestada

FreshFoods has 12 carrots for $4. How would you find the cost of 1 carrot?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 01-02-2021
4 divided by 12. 4/12 = .33 cents per carrot
Answer Link

Otras preguntas

Children who are hospitalized may experience _______________, a type of panic reaction, when they realize that their parents are going to leave them in a strang
The condition of the environment has no affect on its inhabitants. true or false
¿________ personas hay en la escuela? Cuánto Cuánta Cuántas Cuántos
Select the correct statement: The harvest takes place in the winter. You can work the harvest in the spring. October is the month for the harvest. I worked
Water has a high specific heat, meaning that water will warm up or cool down more than the pan on the stove.
Prior to the civil war, more people lived in the cities of what region than in any other region? A. South B. Northwest C. Northeast D. West
What is 5P? P= [ 6 -4] 0 9
A house is 25 feet tall and a ladder is set up 35 feet away from the side of the house. approximately how long is the ladder from the ground to the roof of the
process in which chemical energy, instead of sunlight is used to make food
The rebirth of trade in the Late Middle Ages began in _____. Bohemia England Italy France