hannapeterson745 hannapeterson745
  • 01-02-2021
  • Mathematics
contestada

Mr. Washington is buying a gallon of milk for $3.99 and some boxes of cereal for $4.39 each. If Mr. Washington has
$20, how many boxes of cereal can he buy?

Respuesta :

bdeku0821
bdeku0821 bdeku0821
  • 01-02-2021

Answer:

3

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Simon has a job that requires her to travel three times a month. She have an annual travel budget and can travel by train or by plane. Airlines No, she often ha
4) All sound waves need particles to transfer energy. The particles make up the A. Energy B. Equilibrium C. Medium D. Minimum
Find the point (,) on the line = that is equidistant from the points (10,−1) and (1,5).
Native Americans faced or unfair treatment based on gender, race, religion, or other differences A transmission B symbols c) discrimination Dmarines Back
21. Consider the geometric sequence-8, 16, -32, ... Which of the following statements are true? a. The common ratio is 2. b. The 5th term of the sequence is -12
Explain to John Miller the difference between an ECG and a stress echocardiogram.
Which occasions do Australian aborigines use music for?
How do Hudson's different reactions to the roller coaster contribute to the theme of the story? Use details from the text to support your answer.
a. 5/6 and 29/36 which is the largest
The first industrial nurses in the United States were employed by _____.