Seudónimo Seudónimo
  • 01-02-2021
  • Mathematics
contestada

Apples are on sale for $3 for 1/3 of a pound. How many pounds can you buy for
$10?

Respuesta :

amitsam amitsam
  • 01-02-2021
10/9 or 1 1/9 pounds
Answer Link

Otras preguntas

what controversial topics can i do that are easy and can be done fast that easy ​
someone plz give me fact about apple ....write for me one paragraph about apple
I need the answer to this please
Which of these is not an environmental effect of deforestation? overcrowding habitat loss soil erosion poisoned wildlife from pesticides
Label the parts of the Skew-T diagram in the spaces provided below. *Temperature *Barometric Pressure *Dry Adiabatic Line *Moist Adiabatic Line Please help imm
carbon hexafluroide formula
If a city that currently has a population of 1000 triples in size every 8 years, what will the population be in 24 years? Is the population growth modeled by a
50 Points! help me with english please....
Chandler was a caretaker at the state zoo. he noticed that the number of animals adopted by the zoo increases at a constant rate every year since 2010 which of
which economy did Smith attend