aiden8525
aiden8525 aiden8525
  • 15-01-2021
  • Mathematics
contestada

Bananas sell for $0.44 pounds. How much will 6 pounds of bananas cost.

Respuesta :

ieatbaconwithbacon17
ieatbaconwithbacon17 ieatbaconwithbacon17
  • 15-01-2021

Answer:

$2.64

Step-by-step explanation:

0.44 times 6.

Answer Link
ojhbbcoc ojhbbcoc
  • 15-01-2021

Answer:

2.64

Step-by-step explanation:

6*0.44=2.64

i hope it will help you

Answer Link

Otras preguntas

What are the two things required for an animal to complete cellular respiration? What are the three products of cellular respiration? Animals require _____ an
Gretta’s insurance plan now includes the option to use telemedicine. How will this new technology impact Gretta’s personal health and the health of her family?
What are private training centers
On Monday night Eli ate 1/2 of a pizza. On Tuesday night, Eli ate 1/4 of a pizza. How much pizza did he eat altogether
What is the most likely reason some former communist nations refused to adopt the euro as their currency? They hoped eventually to return to a communist governm
.......................................
Which of the following expressions are equivalent to 3(2x – 8)? Select all that apply.
PLS HELP ASAP THANKS ILL GIVE BRAINLKEST PLS THANK YOU
Which statements best describe an effective claim in an argumentative essay? Select two options, It is precise and clear. It is debatable but cannot be refuted.
Is the process during which an rna copy of dna is made.