RedditFeedback
RedditFeedback
15-01-2021
Mathematics
contestada
Can someone help? I really need help
Respuesta :
laylamarshall07
laylamarshall07
15-01-2021
The costs per 1 pound of grapes would be $3 since 9 divided by 3= 3
Yes she has enough because 6*3=$18 and she has $20
Hope this helps
Have a great day/night
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 46+ )
Otras preguntas
What kind of scale is: WWHWWWH? What does this scale mean and why is it important?
What is the equation of the line that passes through the point (2, -1) and has a slope of ?
square root[tex] \sqrt{49} [/tex]
2. JI. has coordinates J(-6, 1) and Z(-4, 3). Find the coordinates of the midpoint.
Perform the following metric-metric conversion. 4.8 cm to millimeters 4.8 cm = mm (Round to the appropriate number of significant digits.)
Which ancient civilization lived in the far North?
In the diagram below, find the value of y.
Antónimo de manillón
PLS HELP ILL GIVE BRAINLY Historians reconstructed a room from the Catal Huyuk village based on what they found. What does this room tell us about the Catal Huy
Reread line 1-17 in the side margin, explain the central idea of this paragraph in the general history of Virginia