luxmbaker15 luxmbaker15
  • 15-01-2021
  • Mathematics
contestada

a fruit stand has to decide what to charge for their produce. They decide to charge $5.30 for 1 apple and 1 orange.

Respuesta :

PureBeauty
PureBeauty PureBeauty
  • 15-01-2021

Answer:

Each fruit cost  $2.65 each

Step-by-step explanation:

530 divided by 2 equals 265

Then move the decimal two places left and you get...

2.65

    Brainliest? I'm trying to level up!

              </3 PureBeauty

Answer Link

Otras preguntas

How can I solve? Solve for x (hint - use the quadratic formula)
bye kailangan nakaayos ng wasto ang mga gamot sa medicine cabinet ​
What's the value of x?
HELP ME PLEASE!!! Please please please please!!!!​
While milk is produced naturally by cows, the milk that we buy in the supermarket has been subjected to a number of different processes such as pasteurisation (
Ellen's doctor wants an x-ray of her left arm. This can be done along the sagittal plane. True or false?
pa help po please......​
PLEASE HELP QUICK ITS TIMED!! Which statement correctly describes the data shown in the scatter plot? A: the point (16,4) is an outlier B: the scatter plot sh
HELPPPPPPPPP WILL GIVE BRAINLIST
You deposit $5,500 into a saving account that pays an annual interest rate of 5.5% compounded monthly. How much would you have after 10 years?