edwardgreenwell
edwardgreenwell edwardgreenwell
  • 15-01-2021
  • Mathematics
contestada

What is the unit price for a soft drink, if a 12 pack costs $6.00?

Respuesta :

corndoglover
corndoglover corndoglover
  • 15-01-2021

Answer:

$2

Step-by-step explanation:

i think

Answer Link

Otras preguntas

Juan graphed the solution to the inequality on the number line. 71 points
A person sits on a crowded subway, phone in hand and staring blankly at no one in particular. psychiatrist fadi haddad sees behavior such as this and worries th
How do plants ensure that a specific type of organism will pollinate their flowers?
Can the presence of feathers and wings be considered a synapomorphy that triggered the adaptive radiation of birds? why or why not? can the presence of feathers
THE BEST MOST CORRECT ANSWER WINS BRAINIEST!!
What best describes a steady beat in music
which city is correctly paired the geographic feature that most directly affects its growth
Why is meiosis called a reduction division process? explain what is reduced and what is divided?
For the animal species in the Everglades to survive, they need: A. Alligators B. People to provide food C. Water D. Sawgrass
A vegetable garden is 12 meters long by 7 meters wide. It is home 168 mice. What is the population of the mice.