Hxmesick12
Hxmesick12 Hxmesick12
  • 15-01-2021
  • Mathematics
contestada

Find the unit price of a 4-pack of mixed fruit sells for $3.75

Respuesta :

telaziarobinson13 telaziarobinson13
  • 15-01-2021
15 $ is the answer
3.75 x
4. = 15$
Answer Link
madison300 madison300
  • 15-01-2021
The sodas would be about 94 cents each
Answer Link

Otras preguntas

what integer divided by 45 is equals to -5
M is directly proportional to r2 When r=2, m=14 Work out the value of m when r=12
Consider the figure shown. Name a line containing the point K. A) a B) KL C) JK D) All Correct 2) Consider the figure shown. Name a plane containing the
Complete the square to solve 3x^2+12x=9
In ΔPQR, point C is the centroid. If PZ = 7, then RZ = A) 3.5 B) 7 C) 14 D) 21
The table below shows prices for a local bowling alley. item price shoe rental $2.75 one game $2.50 small soda
A lesson before dying who is the suprise visitor?
What 2 major city-states existed in Ancient Greece? Briefly describe them.
Please fill in the blank to complete the command if you were talking to a group of people. Eat more fruit. ______ ustedes más fruta.
Sodium hydrogen carbonate NaHCO3 , also known as sodium bicarbonate or "baking soda", can be used to relieve acid indigestion. Acid indigestion is the burning s