znw2534 znw2534
  • 15-01-2021
  • Mathematics
contestada

A Netflix subscription is on sale for $41.94 for six months. What is the cost per month

Respuesta :

leahgibson1022
leahgibson1022 leahgibson1022
  • 15-01-2021

Answer:

$6.99

Step-by-step explanation:

Divide the total cost by the number of months

Answer Link
thegymnasticschampgi
thegymnasticschampgi thegymnasticschampgi
  • 11-02-2021

4

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

The distance traveled is equal to the rate of speed multiplied by the time traveled. if the distance is measured in feet and the time is measured in minutes, th
suppose you own a car that gets 35 miles per gallon on gasoline that cost $1.25 per gallon. try to find the m(x) for some values of x. m(x) =28x. how many
Evaluate the summation of 3 times negative 2 to the n minus 1 power, from n equals 1 to 5.. −93 −33 33 93
Help ASAP.... Linear Equations Word Problems .
What affect did the embargo act have on the American economy?
Please help me with number 11.
what was the negative side effect of the end of communism in czechoslovakia
What is the best possible answer to this
BD is diagonal of square ABCD if m angle abd = (5x-10) find x
What action did the early Han emperors take to more efficiently rule the large empire? A. split the empire in two B. appoint co-emperors C. create a bure