brianna2008bradshaw
brianna2008bradshaw brianna2008bradshaw
  • 14-01-2021
  • Mathematics
contestada

Abble is going out for pizza with her friends. For $60 total, they can buy p pizzas. Each
pizza costs $12.
P

Respuesta :

mumsy
mumsy mumsy
  • 14-01-2021

Answer:

Step-by-step explanation:

if Abble buy pizzas for 60 dollars

60/12=5

he can buy 5 pizzas

p=5

Answer Link

Otras preguntas

A base that only partly ionizes in a solution is a ____ base. a. concentrated b. dilute c. weak d. strong
Which sub-Saharan country first made education for children required? A. Zimbabwe B. Ivory Coast C. Ghana D. Nigeria
Roman architecture was heavily influenced by the
On average, European women are 10 years older than women in sub-Sahara Africa when they have their first baby. Which of the following is not a contributing fact
Kirk wants to attend a four-year college. Which cost factors does Kirk need to research for the out-of-state school he wants to attend? Check all that apply.
Decide whether the sentence is correct or incorrect as written. Yo vivo en los Estados Unidos. correct incorrect
Max (15 kg) and Maya (12 kg) are ice-skating on a frozen pond. At one moment, when Max is skating away from the shore at 8.2 m/s and Maya is skating towards the
PLZ HELP!!! BRAINLYEST AND 99 POINTS!! Read the sentence below and answer the question that follows. Rachel has been studying religions for over ten years. Sh
find the geometric mean of 32 and 2
How many times greater is the value of the digit 2 in the 23.876 than the value of the digit 2 in 3.254