emmaleee68
emmaleee68 emmaleee68
  • 14-01-2021
  • Mathematics
contestada

Torrie could buy 8 jars of Jiffy peanut butter for $27.12 or 7 jars of Peter Pan peanut butter for $26.53. What is the difference in the unit rates of the jars of peanut butter?
A. 22
B. 24
C. .40
D. -3/7

Respuesta :

havendawn
havendawn havendawn
  • 14-01-2021

Answer:

(D)

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Please help with this question
A group of cells that have the same function is called a(n) _________
German questions help pwease?
How do Complex Civilizations find food in there time period?
If a bacterium could divide into two every 20 how many bacteria would be produced after eight hours?
Using a molar heat of combustion of hexane (C6H14) –4163 kJ/mol, the mass of hexane required to increase the temperature of 1.76 L of water from 21.0°C to 70.0°
The surface area of a cube is 480 square inches. How long is each edge? Round to two decimal places.
Can you teach me how to speak German
A 57-inch television screen has an aspect ratio of 4:3. Find the scale factor (x), find the length and width, and calculate the Area. please show work if
Describe three ways that you can make sure that you understand what your boss is asking for in his/her email or memo