graceamrobertson
graceamrobertson graceamrobertson
  • 14-01-2021
  • Mathematics
contestada

A 6-pack of key chains costs $5.20. What is the unit price?
O $0.87
O $1.43
O $7.00
O $1.60

Respuesta :

smithparker3443 smithparker3443
  • 14-01-2021

divide 5.20 by 6 and you will get 0.87

Answer Link

Otras preguntas

100 points?!!!??? Help fast 5+5=
Solve the equation 16x − 7 ≤ −71
alexthedefualt 2+2? 4 1 22
A store had received a supply of 8 dozen calculators and sold them for $9.99 each if the store sold all but 2 dozen of the calculators approximately how much mo
how long does it take for dilated eyes to go back to normal
what is "death is best than life"​
Given: -7x < -21. Choose the solution set. {x | x < 3} {x | x > 3} {x | x < -3} {x | x > -3}
NEED ASAP Read the story. Racing to Race Carlo stopped to rest for a minute and tried to catch his breath. He’d been running for so long that he had pains in hi
What are some inviromental risk factors that should be considered and avoided when exercising
BADLY NEED HELP. ANYONE? PLEASE. "A" IS NOT THE ANSWER. 30 POINTS!