carlitowalker600 carlitowalker600
  • 14-01-2021
  • Mathematics
contestada

2. Dr. Scott bought 3 pound of oranges for $1.50. How much would 7
pounds cost?
Unit Price:
Price for 7 pounds:

Respuesta :

taylorquinlan2008
taylorquinlan2008 taylorquinlan2008
  • 14-01-2021

Do 1.50 divided by 3 to get the unit price.

Answer Link

Otras preguntas

What are some similarities between Islam and Judaism?
The base of a triangle exceeds the height by 7 centimeters. If the area is 400 square centimeters, find the length of the base and the height of the triangle.
Toyland is having a sale. All items are 20% off. How much will you save on an item that usually sells for 95$ please explain your work!!
what is x and y (use substitution?) 5x+3y=38 and y=3x+8?
Give all possible names for the line shown.Calculation Tip: Lines can be written with either point first.
What are the measurements of
Which of the following questions is a statistical question? (2 points) How many professional sport leagues are there? Where do the professional sport leagues pl
Factor completely. 4p^2 + 36p + 81 Express the answer in the form (ap + b)^2
I need help solving this problem h/8=-25 solve for h idk how to this can someone show me and also give an answer thank you
what is true of stomata