jsjsjsjsjjskak jsjsjsjsjjskak
  • 14-01-2021
  • Mathematics
contestada

bens game workd is having a sale on video games. the store is offering a sale pack of 4 video games for $43.80. What is the unit price of a video game in the sale pack

Respuesta :

tangerine17
tangerine17 tangerine17
  • 14-01-2021

Answer:

each video game cost 10.95 each.

Answer Link
Аноним Аноним
  • 14-01-2021

Answer:

$175.2

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Consider the following pair of equations. Y = x + 4 Y = -2x - 2 Explain how you will solve the pair of equations by substitution. Show all the steps and writ
Find the suggested determinants. Given [A] = [5 -4 3 -3]. Find the determinant of [A].
A baby snake is 1 ¾ feet long. Its mother is 4 ½ feet long. How many times as long is the baby snake as the mother snake?
What best describes the rhetorical strategy Henry uses here? Select all that apply
HELP ASAPPP! I WILL GIVE BRAINLEST TO THE RIGHT PERSON
who is the best fnf mod character mine is sarvenette and ruv
Why is protein synthesis important when we talk about genetic variation?
i need helppppp!!!!!!
how to write a best suitable story​
Which statement best reflects the impact of forcing colonized people to speak the colonizers language