artucal524
artucal524 artucal524
  • 14-01-2021
  • Mathematics
contestada

2 quarts of milk cost $2.52. How much does one quart cost?

Respuesta :

dosslev09
dosslev09 dosslev09
  • 14-01-2021

Answer:

1.26 is the price of one mile

Answer Link
apointer0721
apointer0721 apointer0721
  • 14-01-2021

Answer:

1 quart is $ 1. 26

Step-by-step explanation:

2.52 dived by 2

Answer Link

Otras preguntas

OK HURRY AND PLEASE ANSWER COZ THIS TEST IS TIMED BROS What is the sum of the coefficients in the balanced chemical equation for the combustion of acetone, C3H6
The resistance in a particular kind of circuit is found using this formula: R1(R2)R1+R2. Assuming all the variables are non-zero, which line of code will find t
Which statement contains an example of a logical fallacy?
En mi opinión, lo mejor es _________ tu información personal. guardar dar. compartir revelar
How do you halt an infinite loop? by pressing the Control key and the key
What is the function of cells?
Roberto spent $49.62 for 6 T-shirts. Which number sentence shows the best way to estimate the cost of each T-shirt? A. $45 ÷ 5 = $9 B. $48 ÷ 6 = $8 C. $50 ÷
If the difference when −15 is subtracted from a number is twice the difference when 24 is subtracted from the same number, what is the value of the number?
identify the slope of the line. then identify a point the line passes through: 1. y - 2 =1/4(x - 5) 2. y-7=-3(x+6)
5.x - (13 - x) 29x - 7