artucal524
artucal524 artucal524
  • 14-01-2021
  • Mathematics
contestada

Rose spent $2.00 for 20 pieces of gum. Joe spent $1.50 for 10 pieces of gum. Who got the better deal?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 14-01-2021

Yes rose got the better deal

Answer Link

Otras preguntas

Read this claim from an argumentative essay about zoos. Zoos must improve conditions so that they can meet the health and safety needs of the animals. Which pie
lets talk about math
Find the distance between E(5,3) and F(-4,3).
which american indian groups still live in texas today​
Would you say cells, bacteria, algae, plants, or animals are the basic units of life? Explain why you think so.
Laura y Pablo, ¿ no _______ desayuno? corren usan comen hablan
Pls help me I would appreciate it
where is plymoth rock
How do you make your parents proud of you? A: be perfect B:be perfect C:be perfect D:be perfect
(37-4x²+ 3y) x= 2 and y=3​