jeronimobuitrago6 jeronimobuitrago6
  • 14-01-2021
  • Mathematics
contestada

1. ENTRADAS Cuatro amigos compraron entradas de cine por $ 41. Al día siguiente, siete
amigos compraron boletos de cine por $ 71.75. ¿Cuál es el precio de un boleto?

Respuesta :

dianela0802
dianela0802 dianela0802
  • 14-01-2021

Answer:

el precio de un boleto es $10.25

Answer Link

Otras preguntas

Read the excerpt below and answer the question.About the Rebellion and its results he would express no opinion. When asked whether he was not happiernow that Jo
Red blood cells (a good, colorful example of an animal cell type) when placed in pure water swell up and eventually explode. Why would these cells swell up? Wha
Which phase describes the income effect
Which statement best describes what energy transfer diagrams show? Energy can change form, but the total amount of energy stays the same. Every energy transform
If the price of gasoline is $3.85 per US gallon, what is the cost per liter? (1 L =1.06 qt)
Which quadratic function has Vertex (-1,4) and passes through (4,19) HELP
Great idea! Let’s all just walk to the ski resort, carrying all of our equipment for 12 miles in the freezing cold
PLEASE HELP ME FAST!!!!!!!
A prison warden regularly consults with her staff regarding key policy decisions, soliciting their input and asking them to vote on major changes. This suggests
Some high islands can support _____. urban growth rapid population growth manufacturing cash crop agriculture