00053193
00053193 00053193
  • 14-01-2021
  • Mathematics
contestada

Find the unit rate.
9.60 for 4 pounds
The unit rate is $_ per pound!

Respuesta :

keelakute
keelakute keelakute
  • 14-01-2021

Answer:

2.4

Step-by-step explanation:

pls give me brainliest plzzzzzzzzzzzzzzzzzz

Answer Link

Otras preguntas

Suppose x follows a distribution with density function: \begin{equation} f\left(x\right) = \left\{\begin{array}{rl} c\left|x - 2\right|,& 0 \le x \le 3\\ 0,
What is the a-value of the function, then determine if the graph opening up or down f(x)=−5(x+7)2+6? Question 4 options: a = -5, opens down a = -5, opens up a =
Individuals who share similar lifestyles have the same class standing.
Why are some people even if they aren't nice so popular?? Why am I not? How can I become popular? (If you want to leave a comment on this question plz put it o
I need help in finding the equation, please help. A jar of nickels and quarters contains 1.25. There is 1 more nickel than quarters. How many of each is there?
a ____ is a whole number that has exactly two whole-number factors:1 and itself A. Composite Numbee B. Prime Number C. Least Commin Multiple(LCM) D. Greatest Co
Why do the servants think that the man in the laboratory is not Jekyll
please answer ASAP! I will give the brainest answer. 18 POINTS!!!
it cost $6 to join an online DVD club and $2.50 to rent each DVD. write an equation for the relationship that shows the total cost as y.
Help please asap, thanks can someone explain how you factor 6x^3 + 8x^2 + 2x