madisordeleon madisordeleon
  • 14-01-2021
  • Mathematics
contestada

what is the unit price of $5.36 for 20 oz?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 14-01-2021

Answer:

5.36/20

0.268 dollars per oz

plz brainliest :)

do you want an explanation?

Answer Link

Otras preguntas

Vulkan jumped 7/8 yard and then 2, 7/8 feet. How many feet did he jump in all? help pls bro
I need help on this!
How does oxygen obey the octet rule
please help me I have tried and I'm so confused i don't know why- (due in 10 minutes)
Management Accounting is a branch of Accounting information system responsible for the provision of information in support of managerial responsibilities. Expla
( his, hers, yours, theirs, mine, or ours )That is his shirt. It is __________ ?​
An angle measures 64.8° less than the measure of its complementary angle. What is the measure of each angle?
Which of these statements is not true? Chinese soldiers fought for the Union Army in the Civil War. Japanese soldiers fought for the Americans during the Revolu
For what value of X must ABCD be a parallelogram?
A toy is marked up 25% from the original price, x. Write two expressions to find the price of the item after the discount.