grahamjayden451 grahamjayden451
  • 13-01-2021
  • Mathematics
contestada

Fruit bars are on sale for a limited time! Four fruit bars cost Emmie only $3. how much did each fruit bar cost ? Explain

Respuesta :

yadira08saa
yadira08saa yadira08saa
  • 13-01-2021

Answer: 0.75

Step-by-step explanation: you have to do 3 divided by 4 which gives you 0.75. To make sure your answer is right, you do 0.75 x 4 = 3

Answer Link
laryajos
laryajos laryajos
  • 13-01-2021

Answer:

Each fruit bar cost $0.75

Answer Link

Otras preguntas

HELP! Simon invests in a medical company. He buys the stock at $189.35 and sells it for $167.78. What is the percent of decrease? Round your answer to the ne
Read the following passage from “the sun parlor,” by dorothy west. why does west’s aunt dislike staying in the sun parlor? excerpt from “the sun parlor” by doro
How many Japanese troops were wounded in ww2
Stan is making a trail mix that has a combination of peanuts and raisins. The mix is 3 parts peanuts and 1 part raisins. How many cups of raisins does he need
THE third part of the rest
Please Help me complete this punnett square
There are 20 apples 15 apricots 25 bananas 25 pears and 30 peaches what is the probability of getting a apple
Modern Western etiquette (3) instructs us to: greet friends and acquaintances with warmth and respect, refrain from insults and prying curiosity, offer hospital
What were the three l's power in the 1500?
HELPPPP ME PLEASE!!!!!!Read the paragraph and answer the question that follows: The town of Belmond, Iowa, needs to add weather sirens. The loud and steady wa