aalondraa04 aalondraa04
  • 13-01-2021
  • Mathematics
contestada

If one gallon of ice cream costs $3.25, how much does three gallons cost?

Respuesta :

vandeada62
vandeada62 vandeada62
  • 13-01-2021

Answer:

9.75

Step-by-step explanation:

3..25 x 3 =9.75

Answer Link

Otras preguntas

In veterinary medicine, a policy statement issued by the American Veterinary Medical Association (AVMA) represents a a. consensus of an opinion on a specific t
6 hundred thousands + 38 hundreds
Trying to reduce food intake by fasting or avoiding food as long as possible is referred to as a. weight cycling. b. binge eating. c. purging. d. restrained
1:30 to 4:30 is how many hours
what does the per capita income level indicate about an economy a. the percentage of families that have adult children living at home. b. the average wealth of
The Roman Constitution called for the government to be made up of the senate, the legislative assemblies, and the executive magistrates. This is an example of
Mikasi and Julie are determining which size sports drink is the better buy per ounce: a 16-ounce bottle for $1.95 or a 36 ­ounce bottle for $3.05. Who is correc
Find the equation of a line perpendicular to y - 12 = 2x – 8 that passes through the point (2, 3). (answer in slope-intercept form)
Why did presidents Roosevelt, Taft, and Wilson do little to improve race relations during their presidencies?
Identify the input and the output given the relation described: Mr. Edward wants to find the cost of parking his car at a shopping center for a few hours. _