Seudónimo
Seudónimo
01-12-2014
Mathematics
contestada
what is the cost per unit
Respuesta :
AL2006
AL2006
01-12-2014
The cost per unit is
(cost for the whole batch of units)
divided by
(number of units in the batch)
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 47+ )
Otras preguntas
Simplify using positive exponents a^4b^-3/ab^-2
What happened when Spain’s government could not overcome social and economic problems during the Great Depression?
What is the ratio of the radius of a circle to its circumference 12π 1πr 1π 2π
When is the universal theme of a story often revealed? a. at the resolution of the story, when the reader can see how the story ends b. in the middle of the s
. In England, people associate the acceptance of their Bill of Rights with the reign of?
Which is the side length of a cube with a volume of 64 m3?
In which stage of the plot do readers meet the characters and become acquainted with the conflict? a. Rising action b. Resolution c. Climax d. Exposition
Which Constitutional Amendment directly resulted from the Civil War? (a) 1st (b) 10th (c) 13th (d) 17th (e) 21st
Factor completely 9xy + 36x − 10y – 40. Prime (y − 4)(9x − 10) (y + 4)(9x + 10) (y + 4)(9x − 10)
Which of the following will help you to create a more professional style? a. avoiding contractions, such as can't or won't b. using proper punctuation and spe