electricbluemonster electricbluemonster
  • 04-01-2021
  • Mathematics
contestada

Alexis sold boxes of homemade granola bars for $8.50 each. It costs her $2.25 to bake and
package each box of granola bars. What was her profit from selling each box of granola bars?

Respuesta :

Chisholmtriniti
Chisholmtriniti Chisholmtriniti
  • 04-01-2021

Answer:

6.25

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

I don’t know how to solve
Which typ oh medicine kills disease causing bacteria to prevent infection but also kills the good bacteria
The side length of a square is 9 units. The square is reflected over the x-axis in the coordinate plane. What is the length of the side of the image? 0 10 -9 9
Which description best describes parallel lines? OA. Lines that intersect at a right angle B. Lines that lie in the same plane but will never intersect C. Lines
Answer fast pls i need help
what happens when a cold front replaces a warm front
Where is the nucleus usually located? A. outside of the cell B. in the center of the cell C. moves between cells
The function m is given in three equivalent forms.​
Write the following ratio using two other notations. 7:6 Use only the numbers above (not any others).​
Who primarily established settlements in the americas in the 1500s?.