721500 721500
  • 12-12-2020
  • Mathematics
contestada

4.5lb times $15 per pound

Respuesta :

Nebulite
Nebulite Nebulite
  • 12-12-2020

Answer:

$67.50

Step-by-step explanation:

You would just multiply 4.5x15

Hope this helps!

-AxekickNebulite

Answer Link

Otras preguntas

CAN SOMEONE PLEASE HELP ME ASAP? Denise heard that little children pick food based upon color. She read many studies about food color and selection. She learn
African american female characters who often appear as scenery in the background
Prove that f12 +f2 +···+fn2 =fnfn+1 when n is a positive integer.
Complete the statement about earning college credit in high school. One of the advantages of earning college credit in high school is that you____________. A.
why did isolationist ideas become even stronger in the United states in the 1930's ?
Which factor accounts for 33 to 50 percent of miscarriages?​?
Which description represents the expression 5x−9 ? A. 9 is subtracted from the product of 5 and a number B.9 more than the product of 5 and a number
What would be the best strategy for survival of the Zea species
I need help writing a paragraph about "autumn setting". The Requirements: • 1-2 similes • 1-2 metaphors • 1 example of personification •
___________ refers to the mood or attitude an advertisement conveys