pershatyree
pershatyree pershatyree
  • 11-12-2020
  • Mathematics
contestada

If shan buy 3 packs of pop for $12.57 how much is each pop for

Respuesta :

krico5869
krico5869 krico5869
  • 11-12-2020

Answer:

The answer is 4.19

Step-by-step explanation:

12.57 divided by 3 = 4.19

Hope this helps!! :)

Answer Link
26edemoss
26edemoss 26edemoss
  • 11-12-2020

Answer:

$4.19 for each pop hoped this helped!

Step-by-step explanation:

Mark me as brainliest!

Answer Link

Otras preguntas

Two 1 litre jugs are each filled with a mixture of olive oil and vinegar. The first jug has 3 times as much as oil as vinegar and the second jug has 4 times as
FACTORIZE. 9x2y-24xy2-16y3 solve it
Two 1 litre jugs are each filled with a mixture of olive oil and vinegar. The first jug has 3 times as much as oil as vinegar and the second jug has 4 times as
what is the meaning or definition of fighting-gear??
How do u write 6 more the 7 times a number is 41 in algebraic equation??
Terri's teacher gives her the equation 3(5)^x=127-2x, and tells her that she will not know how to solve it algebraically. Explain how Terri could use a graph to
The diameter of your bicycle wheel is 25 inches. How far will you move in one turn of your wheel?
The entire region of Northern Africa and southwest Asia has a climate generally described as?
Al washed a car in 6 minutes. Fred washes the same car in 8 min. How long dies it take Al and Fred to wash the car together?
What is the lateral area of the rectangular prism with a base length of 17 m, a base width of 7 m, and a height of 5 m?