SavannahMujica
SavannahMujica SavannahMujica
  • 11-12-2020
  • Mathematics
contestada

Xiao bought 4 and 3/10 gallons of gas that cost $2.50 per gallon.

What is the total cost of the gas?

$???

Respuesta :

lynncarter91oyunri
lynncarter91oyunri lynncarter91oyunri
  • 11-12-2020

Answer:

$10.75

Step-by-step explanation:

4.3 × 2.50 = 10.75

Answer Link
yggaona1126
yggaona1126 yggaona1126
  • 11-12-2020

Answer: $10.75

Step-by-step explanation: 2.50 x 4 = 10 and 3/10 is .75 because you need to divide 2.50 by 10 and you get .25 then you multiply .25 by 3 and then you get .75 then your answer will be 10.75

Answer Link

Otras preguntas

What is the silk road? What valuable products were traded on the silk road?
What is the silk road? What valuable products were traded on the silk road?
What is the silk road? What valuable products were traded on the silk road?
What is the silk road? What valuable products were traded on the silk road?
What is the silk road? What valuable products were traded on the silk road?
What is the silk road? What valuable products were traded on the silk road?
What is the silk road? What valuable products were traded on the silk road?
What is the silk road? What valuable products were traded on the silk road?
What is the silk road? What valuable products were traded on the silk road?
What is the silk road? What valuable products were traded on the silk road?