myleigh142
myleigh142 myleigh142
  • 11-12-2020
  • Mathematics
contestada

Find the Unit Rate: Allison bought 6 pounds of bananas for $10.50.

Respuesta :

BG227192
BG227192 BG227192
  • 11-12-2020

Answer:

25.3

Step-by-step explanation:

Answer Link
ryleeporter48 ryleeporter48
  • 11-12-2020
every pound is $1.75
10.50/6= 1.75
Answer Link

Otras preguntas

ANSWER THIS AND MY OTHER QUESTION GIVING LOTS OF POINTS Which of the following animals will have a forelimb most similar to a dolphin? shark eagle human lizard
solve the compound inequality 8x>or=-64 and 10x<60
which religion did china introduce into japan?
if y=3x 2 find the value of y when x=-3
Which one of these items is a nonrenewable resource? a. plant b. tree c. gasoline d. fish
what is the percent by mass of carbon in c10 h14 n2?
how to simplify 2i<6u
On friday, 80 children and 48 adults went to a movie. what was the ratio of children to adults?
how can a janitor stop bullying
which characteristics is common to renewable energy resources?