Kaseytenezaca
Kaseytenezaca Kaseytenezaca
  • 11-12-2020
  • Mathematics
contestada

joe bought g gollans of gasoline for $2.85 per gallon and c cans for oil for $3.15 per can

Respuesta :

jleifel
jleifel jleifel
  • 11-12-2020

Answer: You have to divide

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Discuss how “Working Papers” are important in employment opportunities?
The pre image point B(-4,3) is translated to B 1.1) What was the translation used?
please help it's in math
ayuda, When Europeans first learned about America, they a. set up trading agreements with the Indians. b. competed with each other for control of the la
The native range of a species includes all areas in which it liv Please select the best answer from the choices provided T F
How does Ben Franklin define wealth?
Please help! You flip a coin twice. What is the probability of getting tails and then getting heads? Write your answer as a percentage. ___%
The radius of a soccer ball is 4 inches. Approximately what volume of air can it hold? Use 3.14 for Pi. Round to the nearest tenth of a cubic inch. Recall the f
another one im kinda small brain
What is the distance between (-6. 2) and (8.10) on a coordinate grid?