giselleruvalcaba giselleruvalcaba
  • 11-12-2020
  • Mathematics
contestada

A fruit vendor sells apples and mangos. Each apple cost the same amount, and each Mango cost the same amount. Lucy buys 3 apples and 6 mangos for a total of 9.15. Amir buys 8 apples and 4 mango 11.92 what is the cost of a single apple

Respuesta :

s29085495
s29085495 s29085495
  • 24-01-2021

Answer:

19.21

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

What is 100,203 in expanded form
A middle school team scored three field goals worth three points each and two touchdowns worth six points with a single extra point for each touchdown. How many
Addison studies a tarantula that is 30 mm long suppose she uses a microscope to magnify the spider by 4×10 to the second power how long will the spider appear t
What do you need to conduct an experiment
Show two ways to decompose the number 749
What is the value of three in 34,525
Square root 2 is between 1.4 and 1.5
Alejandra has five hair ribbons measuring 8,13,11,9, and 13 inches long what is the median length of the ribbons
How would weather reporter read 0.103 meter?
Write the number in two other forms 4.293