christianakeach2 christianakeach2
  • 11-12-2020
  • Mathematics
contestada

Twelve oranges cost $2.00. At the same rate, how many oranges can be bought for $5.00?

Respuesta :

AnIdiotLul
AnIdiotLul AnIdiotLul
  • 11-12-2020

Answer:

30 oranges can be bought

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

A line with a slope of 4 passes through (6, 11). Which choice is an equation of this line?
Select the sentence that uses the semicolon correctly to separate independent clauses. A. The university student center opened for only two​ hours, clearly; th
The average adult heart pumps about 84./mls of blood at 72 beats per minute. suppose you need to calculate how long it would take the average heart to circulate
05.01)A company makes triangular plates for individual slices of pizza. For each plate, the base is 5 inches and the height is 16 inches. The area of the top of
Question 7 of 20 1.0 points this rock producer of lynyrd skynyrd, was a founding member of blood, sweat, and tears
What issue was standing the way of the U.S. to gaining the territory in the Northwest?
A quadratic equation has a discriminant of 0. which describes the number and type of solutions of the equation?
Uan feels it is a waste of time to exercise because people in his family typically develop heart disease even when they are physically fit. he reasons that he c
I need help with a homework assignment: Write each series in summation notation beginning with k = 1. 1/2 + 2/3 + 3/4 + 4/5 + 5/6 −11 + 12 − 13 + 14 − 15 + 16 9
Find the circumference of the following circle. (Use 3.14 for π.) 15.7 in. 78.5 in. 19.63 in. 31.4 in.