headtyrainny
headtyrainny headtyrainny
  • 14-10-2016
  • Mathematics
contestada

What is the unit rate of $28 for 4 hours?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 14-10-2016
The unit rate is $7.
Answer Link
v1nce123 v1nce123
  • 14-10-2016
  $28 / 4 hours = $7 / 1 hour
so, the rate per hour is $7 
Answer Link

Otras preguntas

could you tell me what is a mutagen?
Explain 2 different ways to find the greatest common factor of 15x2y3  and 24x4y2 .
Given the volume of a cube is 8 cubic meters, find the distance from any vertex to the center point inside the cube. (A) 1 m (B) √2 m (C) 2√2 m (D) 2√3 m (E) √3
what are the components of blood?
factoring, x squared +x-6?
can someone please help ? (:
A cone has a diameter of 8 cm. and a height of 4cm.   If the height doubles then the volume is: a) four times largerb) three times as largec) Twice as larged) T
How do we call a very small video,that is repeating unlimitedely
what is air pressure?
what are the effects of boiling sulfuric acid?