fred38 fred38
  • 14-10-2016
  • Mathematics
contestada

for example it cost $36 for for movie tickets so the cost per unit or per ticket is 9

Respuesta :

ashleyh123 ashleyh123
  • 14-10-2016
36x+9. Per represents the x which is per cost.
Answer Link
CoolDawg11
CoolDawg11 CoolDawg11
  • 14-10-2016
What is it about because
Answer Link

Otras preguntas

Proteins are transported via axoplasmic transport at slow rates (0.5 to 2 mm per day) and fast rates (200 to 400 mm per day). The difference in transport rate d
Policy and standards often change as a result of business drivers. One such driver, known as ___________________, occurs when business shifts and new systems or
how did the atlantic slave trade lead to the stagnation of african cultures and economies
A defensive driver's priority is __ A. efficiency B. speed C. handling D. safety
Which occurs first following tissue injury? A) Pain is felt in the area of the injury B) Substances are released that produce vasodilation and increased permeab
Which numbers are imaginary numbers ?
The abdominopelvic cavity is found in the
hey please tell me the rules of this app​
A box contains 15 apples. How many different selections of 3 apples can be made sco as to include a particular apple?
What do "adduction" and "abduction" mean?