buckpayton4 buckpayton4
  • 03-12-2020
  • Mathematics
contestada

A fruit stand has to decide what to charge for thier produce. They need $10 for 4 apples

Respuesta :

nseguin2003
nseguin2003 nseguin2003
  • 03-12-2020

Answer:

$10 = 4x

Step-by-step explanation:

The "x" would represent how much the apples would cost. So next you would divide both sides by 4x and then it would leave you with 2/5.

Answer Link

Otras preguntas

A donut company has taken votes from its 250 customers for their favorite doughnut. Which chart will they make to show the data? *Pie chartLine chartScattered c
Read the passage below and answer the question. For the most wild, yet most homely narrative which I am about to pen, I neither expect nor solicit belief. Mad I
At Snowy Ridge Ski Resort, 50% of the trails are rated intermediate difficulty. If 25 trails are rated intermediate, how many total trails are at Snowy Ridge Sk
Can somebody help me with this please
en un plano acotado, el intervalo es la inversa de la pendiente?
Change the following expression into a single fraction: 3ab+2b^2/ab-a+2b/a+a-2b/b
What is the image of (4, −1) after a dilation of 2? A. (6, −1) B. (2, −3) C. (8, −2) D. (6, 1)
A group of friends decided to equally shore a package of trading cards. If there were 48 cords in the package and each person received 12, how many friends were
3. Which event happened just before de Gama headed east to India?
Can someone awnser the question on my page pleaseeee